vipol.stavby@seznam.cz
737 040 152
Dolní Marklovice 392, PETROVICE U KARVINÉ 735 72

Posuvné systémy

DuoPort SK

Posuvné dveře (posuvky) s kováním duoPort SK-S tvoří ručně ovládanou verzi, která umožňuje realizovat všechny populární typy posuvných konstrukcí. Kování je univerzální, nevyžaduje užití příložek na profily. Křídlo se vysouvá ručně tažným pohybem k sobě, zavírá se ručním zasunutím křídla do zárubní, k uzamčení dojde po otočení klikou.

 • DuoPort SK spolupracuje se systémem sklopně otevíraného kování activPilot, z něhož pocházejí rovněž rámové pojistky – identické pro všechny váhové kategorie. Výrobce oken může na zákazníkovo přání změnit standard kování, např. zvýšit úroveň zabezpečení proti vloupání bez nutnosti objednávky speciálních prvků.
 • Nejnovější kování Winkhaus umožňuje kovat sklopně posuvná okna o výšce do 2500 mm a váze 200 kg. Nová konstrukce vozíků zajišťuje plynulý a nehlučný posuv křídla.
  Zasklení sahající od podlahy po strop tvoří elegantní, moderní a stále populárnější řešení. Tak velká okna vpouští dovnitř spoustu světla, zajišťují krásný výhled, umožňují interiéru „dýchat”. Jak dosáhnout toho, aby byly rovněž funkční? Dokonale se zde osvědčí nové kování duoPort SK.

DuoPort SK Z

Posuvné dveře (posuvky) s kováním duoPort SK-Z tvoří verzi s pohodlným ovládáním v klice. Tato dodatečná funkce usnadňuje otvírání a zavírání i velice těžkých křídel – stačí pouze otočit klikou a křídlo se automaticky vysune ze zárubní. Stejně tak při zavírání posouváme křídlo do pozice uzavření a prostřednictvím pootočení klikou dochází k automatickému zasunutí křídla do zárubní a zároveň k uzamčení, přičemž speciálně tvarovaná klika omezuje nutnost použití síly. Zákazník má navíc na výběr tři váhové kategorie: pro lehká křídla (do 100 kg), těžká (do 160 kg) a velmi těžká (do 200 kg).

 • DuoPort SK Z spolupracuje se systémem sklopně otevíraného kování activPilot, z něhož pocházejí rovněž rámové pojistky – identické pro všechny váhové kategorie. Výrobce oken může na zákazníkovo přání změnit standard kování, např. zvýšit úroveň zabezpečení proti vloupání bez nutnosti objednávky speciálních prvků.
 • Nejnovější kování Winkhaus umožňuje kovat sklopně posuvná okna o výšce do 2500 mm a váze 200 kg. Nová

DuoPort PAS

Posuvná okna s inovační funkcí bezpečného větrání.
Inovační posuvné kování duoPort PAS poskytuje posuvným oknům nový funkční ráz. Funkce větrání u křídla kolmo odsazeného od rámu, zavedená firmou Winkhaus, umožňuje přirozenou, rovnoměrnou ventilaci vzduchu i během vaší nepřítomnosti doma. Obsluha je intuitivní a výjimečně pohodlná.

 • Inovační posuvné kování duoPort PAS poskytuje posuvným oknům nový funkční ráz. Funkce větrání u křídla kolmo odsazeného od rámu, zavedená firmou Winkhaus, umožňuje přirozenou, rovnoměrnou ventilaci vzduchu i během vaší nepřítomnosti doma. Obsluha je intuitivní a výjimečně pohodlná.
 • Nový způsob větrání
  Vysoké těsnění moderních budov způsobuje, že se potřeba kontrolovaného přílivu čerstvého vzduchu stává stěžejní otázkou. Winkhaus nabízí dokonalé řešení – funkci kolmého odsazení křídla od rámu. Tímto vznikne 6mm štěrbina po celém obvodu okna, jež zajistí přirozenou ventilaci vzduchu. Dodatečnou předností tohoto způsobu větrání je energetická úspora ve srovnání s větráním prostřednictvím vyklopení okna.
 • Charakteristickou vlastností kování duoPort SK Z je výjimečná plynulost fungování. Tato konstrukční změna způsobila zvýšení pohodlí užívání posuvných dveří: křídlo se posouvá snadno a nehlučně. Do křídel s hmotností nad 160 kg se používají stabilní dvojité vozíky v jednoprvkovém korpusu, které zaručují pohodlí posuvu i velmi těžkých dveří.
 • Pohodlná obsluha
  Nové kování umožňuje dosáhnout 3 funkcí: posuvu, zamykání a ventilace u křídla kolmo odsazeného od rámu – prostřednictvím obyčejné okenní kliky. Díky zabudovaným tlumičům a zařízením uskladňujícím energii lze volně posouvat křídla o hmotnosti do 160 kg. Speciální konstrukce otevíravých nůžek, vozíků a blokace otočení klikou FSF systému activPilot zajišťují intuitivní a pohodlné užívání posuvných dveří.
 • Kombinace osmiúhelného zamykacího trnu a ocelových rámových pojistek se speciální konstrukcí zajišťuje zvýšenou bezpečnost již ve standardní verzi kování duoPort PAS. V poloze štěrbinového větrání získáváme stejnou třídu odolnosti proti vloupání jako při uzamčeném okně (do třídy RC2 podle EN 1627-1630). Díky tomu je možné přirozené větrání bytu i během naší nepřítomnosti doma.

HST

Zdvižně posuvné terasové dveře HST z PVC tvoří funkční a pohodlnou konstrukci pro nejnáročnější zákazníky, kteří vyžadují moderní, elegantní a velmi funkční řešení. Velká plocha skel umožňuje výrazně osvětlit plochu interiéru. Díky moderní stavbě posuvných dveří HST a patřičnému rozdělení lze realizovat konstrukce dosahující až 6 mb v jednom rámu. Otočení klikou vyvolá nadzvednutí posuvného křídla a umožní pohodlný posuv v jedné ose. Použití nízkého prahu zasazeného v podlahové plošině zajišťuje velmi plynulé propojení s terasou a zahradou. Tento nízký práh nepředstavuje žádnou bariéru ani pro tělesně postižené osoby. Použití speciálního kování pro HST, u nichž je pojízdná souprava vybavena kolečky pohybujícími se po hliníkovém vedení, usnadňuje posuv obrovských křídel bez větší námahy.

Charakteristika terasových dveří HST

 • Systém SALAMANDER HST se stavební hloubkou rámu 172 mm a hloubkou křídla 76 mm umožňuje stavbu dveří do výšky 2,5 m a šířky až 6 m
 • Standardní soustava s dvojitým zasklením o šířce 24 mm se součinitelem prostupu tepla Ug =1,0 W/m2k
 • Možnost zasklení soustavami o tloušťce od 24 mm do 48 mm a součinitelem prostupu Ug = 0,5 W/m2k
 • Kování HAUTAU – ATRIUM HS zajišťuje pohodlnou a snadnou obsluhu křídel až do hmotnosti 400 kg a je vybaveno mikroventilací ovládanou klikou

Aktuálně

 •  04.05.2020Od 4.5.2020 jsme na nové adrese. Dolní Marklovice 392, Petrovice u Karviné v objektu firmy INZBUD (dříve budova SSKA)
 •  20.08.2019Akce: Venkovní parapety k oknům zdarma do šíře 150 mm, barva hnědá a bílá.
 •  20.08.2019Sádrové omítky jsou ideální volbou pro rodinné domy.
 •  20.08.2019Od 10.12.2018 jsme na nové adrese v areálu Exa společnosti (bývalá pila v Petrovicích) Dolní Marklovice 398, 735 72 Petrovice u Karviné.
 •  20.08.2019Nové barevné odstíny oken. Woodec Alpine, Woodec Concrete, Woodec Oak.

Otevírací doba

Pondělí dle objednání
Úterý dle objednání
Středa dle objednání
Čtvrtek dle objednání
Pátek zavřeno
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno